Produkty

InnerLight
Dr. Nona
Winalite


INNERLIGHT

Výživové doplnky InnerLight prinášajú novú energiu priamo do každej jednej bunky. Toto sa deje vďaka drobným časticiam nazývanými "koloidy". Pretože koloidy sú tak malé, je jednoduché pre naše bunky absorbovať vitamíny a minerály dodané v takýchto rozmeroch. InnerLight začína s lámaním základných prvkov výživy na miliardy koloidných častíc. Ďalej, na rozdiel od iných dodávateľov výživových doplnkov, Innerlight zaručuje, že tieto koloidné čiastočky zostávajú jednotlivo separované a oddelené v patentovanom procese nazývaným "Mikro-ionizácia". Pravdepodobne najpozoruhodnejším rozdielom v produktoch Innerlight je ich živá energia, ktorou sú koloidy priťahovaná priamo k vašim bunkám, kde môžu byť okamžite zužitkované. Funkčnosť buniek je obnovená. Vaše bunky - a vy - môžete pociťovať, že energia, ktorú ste poznali ako dieťa nie je úplne stratená.

Základné Produkty

SuperGreen

Obsahuje výkonnú, mikro-jemnú práškovú zmes 49 organicky vypestovaných bylín, klíčkov, semien, zelenej zeleniny a listov, ktoré dodávajú bunkám v tele viac ako 125 ľahko absorbovateľných, vysokofrekvenčných minerálov, vitamínov a aminokyselín. Vysoká koncentrácia zložiek v pomere 20:1 spôsobuje okamžitú elimináciu škodlivých kyselín v tele. Tieto zložky zároveň alkalizujú, energizujú a vyživujú vaše bunky a harmonizujú pH rovnováhu ľudského tela. Spracované potraviny a ťažko stráviteľné jedlo vytvára vyššiu úroveň kyslosti než potrebuje ľudské telo. SuperGreens pomáha neutralizovať tieto kyseliny a umožňuje krvi a tkanivám sa dostať späť na ideálnu, alkalickú rovnováhu.

Prime pH

Katalyzátor kyslíka v krvnom obehu. Jeho zloženie má alkalizujúci, neutralizujúci, okysličujúci efekt a vyrovnáva rovnováhu pH v tele. Pomáha vašej krvi ľahko absorbovať kyslík z vody a prispieva neutralizačnému pôsobeniu a alkalizácii InnerLight produktov, ako je SuperGreens. Ľudské telo nielenže potrebuje adekvátne množstvo vody pre zdravú úroveň hydratácie. Telo potrebuje aj dostatočné množstvo kyslíka pre optimálnu výkonnosť. Prime pH uvoľňuje molekuly kyslíka z vody tak, aby boli ľahko absorbovateľné ľudským telom.

Návod na použitie:
Dobre - 1 liter vody s jednou odmerkou/kávovou lyžičkou prášku SuperGreens a 16 kvapkami Prime pH 2krát denne, ráno a poobede.
Lepšie - 1 liter vody s jednou odmerkou/kávovou lyžičkou prášku SuperGreens a 16 kvapkami Prime pH 3krát denne, ráno, poobede a podvečer.

Orientacne ceny:
Základný balík - 110g Super greens + 1 oz Prime ph kvapky : 78 eur (dávka cca na 1-1,5 mesiaca)
Stredný balík - 180g Super greens + 2 oz Prime ph kvapky : 11O eur (dávka cca na 2-2,5 mesiaca)
Economy balík - 420g Super greens + 4 oz Prime ph kvapky : 190 eur (dávka cca na 4 mesiace)

SuperSoy Sprouts Powder

Super Soy Sprouts sú živé klíčky sójových výhonkov vo svojom prvotnom štádiu a sú biogenetické. To znamená, že môžu transformovať svoju životnú energiu, alebo zetapotenciál pre vás! Tieto klíčky majú väčšiu koncentráciu proteínov, vitamínov, minerálov, fytochemikálií, bioflavonidov, RNA a DNA ako kedykoľvek počas svojho života. Pretože tieto klíčky sú veľmi mladé výhonky, ich jemné steny buniek ľahko prepúšťajú živú výživu a silu svojho života. Ich výživové zložky existujú v koloidnej forme a z tohoto dôvodu sú aj veľmi ľahko stráviteľné, dokonca aj pri slabšom trávení. Soy sprouts poskytujú všetky výhody sóje, ako znižovanie cholesterolu, blokovanie atherosklerózy, vyrovnávanie rovnováhy cukru v krvi a je tiež prevenciou pred osteoporózou a niektorých typov rakoviny. Je veľmi vhodná pre tých, ktorí sú v menopauze a majú PMS syndrómy.

Čo obsahuje
Super Soy Sprouts sú hydroponicky naklíčené sójové klíčky, environmentálne kontrolované, sušené vzduchom pri teplote 31°C a filtrované na jemný prášok. Výsledkom je koncentrácia prášku 27 ku 1. To znamená, že na výrobu 100g SuperSoy Powder je potrebných 27x100g sójových klíčkov. Vďaka tomuto pomeru 27: 1, je to "kompletné jedlo" tvorené zo 43% proteínmi obsahujúce všetky základné aminokyseliny, ako tryptofán, threonín, isoleucín, lysin, methionín, fenylalinín, valín, cystín, histidín, tyrozín, leucín – je ich veľa len na vymenovanie. Toto je vyššia koncentrácia proteínov ako má hovädzie mäso, hydina, bravčové, ryby, morky,, vajcia, mlieko, syry a väčšina bylín, zelenín a listov.

Návod na použitie
Len 3 kávové lyžičky SuperSoy Sprouts Powder denne dodá 70kg osobe požadované denné množstvo proteínov, vitamínov, minerálov a fytochemikálií. Pre účinnejšie využitie doporučujeme používať SuperSoy Sprouts Powder spolu so SuperGreens a Prime pH.

4 Salts Powder

Prášok 4 Salts obsahuje soli s "dokonalým" účinkom proti oxidácii, baktériám, hubám, zápalu, rakovine a starnutiu. Pomáha najmä pri znižovaní kyslosti spôsobenej nevhodnou stravou či poruchami metabolizmu, pričom udržiava mierne zásaditý charakter organizmu a spomaľuje proces starnutia.

Čo obsahuje
Kombinácia 4 účinných minerálnych solí – hydrogenuhličitanu sodného, uhličitanu horečnatého, hydrogenuhličitanu draselného a uhličitanu vápenatého.

Návod na použitie
Jednu odmerku 3x denne priamo do úst alebo ju zmiešajte v 1 litri alkalickej vody, prípadne so SuperGreens. Ďalšie použitie: čistenie zubov, vyplachovanie ústnej a nosovej dutiny - doporučuje Dr. R. Young denne, či pridávať do kúpeľov na zbavenie sa zápachu tela a plesní.

MycoDetox I, II

MycoDetox IITento silný bunkový a detoxikačný tím chráni bunky pred mykotoxínami vytvorenými baktériami, kvasinkami, plesňami a tiež alkoholom a cigaretovým dymom. Supernabité koloidy v MycoDetox I sú ihneď absorbované výhodne pre červené krvinky a bunky lymfatického systému. Orgány a tkanivá získaju extra energiu z koloidov pomalšie trávených coloidných kapsúl MycoDetox II.

Alka-Blast™

Alka-Blast bol vytvorený Dr. Robertom O. Youngom pre výhradnú distribúciu spoločnosťou InnerLight Inc. Dr. Young dôsledne vytvoril popredný produkt zo zámerom na výkon a zotavenie sa bez akýchkoľvek kompromitujúcich prísad. Alka-Blast™ bol vyvinutý za účelom spracovania kyselín vznikajúcich počas cvičenia (napr. kyselina mliečna, orotová, pyrohroznová, octová, močové a dusíkové kyseliny), zvýšenia atletického výkonu, výdrže a rýchlejšieho zotavovania sa.
Atléti vedia, že čím silnejšie cvičíte a súťažite, tým viac mliečnej, pyrohroznovej a orotovej kyseliny sa Vám tvorí vo svaloch. Zvýšené využitie glykogénu kvôli energii produkuje množstvo kyselín. Kyslosť znižuje silu svalov a fyzický výkon. Tento kyslý stav je spôsobený produkciou iónov vodíka, čo je súčasťou energie uvoľnenej z použitia elektrickej energie (elektrónov) spojených s tzv. rozkladom glukózy. Ako sa Vaše svaly stávajú kyslými, vzniká únava a pálenie svalov, ktoré pociťujete počas intenzívneho cvičenia. Alka-Blast™ pomáha odbúravať produkciu iónov vodíka a zabraňovať hromadeniu sa kyselín vo vašich svaloch, vďaka čomu môžete cvičiť viac a dlhšie.
Všetci z nás, najmä športovci, by sme mali vedieť o správnej hodnote zásaditého pH v krvi a tkanivách. Správna hodnota pH v ľudskej krvi a tkanivách by mala byť približne 7,365, čo je mierne zásadité. Táto rovnováha je dôležitá taktiež, ak je naším cieľom dosiahnuť špičkový športový výkon. Vzhľadom na fakt, že naše telá používajú palivo a spracovávajú elektróny práve z jedla, produkujeme kyslý odpad. Naše telá sa neustále snažia zbaviť sa tohto kyslého odpadu a snažia sa zneutralizovať nánosy kyseliny rôznymi spôsobmi. Naše obličky filtrujú krv a odpadové kyseliny cez moč, naše pľúca uvoľnujú oxid uhličitý a taktiež vypotíme kyseliny prostredníctvom našej kože. Naše telá, ak sú zdravé, majú taktiež zásadité zásoby na odbúravanie kyselín a pomáhajú neutralizovať nerovnováhu pH.
Zelena zdraviu Tým, že cvičíte a produkujete kyselinu mliečnu, orotovú či pyrohroznovú, koncentrácia kyselín vo vašom tele narastá. Kyselina mliečna sa delí na ióny vodíka a laktát. Ión vodíka je príčinou kyslosti kyseliny mliečnej. Laktát je mimoriadne rýchly druh paliva, ktoré naše srdce a svaly uprednostňujú počas cvičenia. Laktát je dôležitý pre stabilný prísun karbohydrátov v našom tele. Ióny vodíka, druhá polovica kyseliny mliečnej, nepatria do kategórie “dobrý” najmä, keď sa koncentrácia kyselín v tele dostane nad úroveň, ktorú je naše telo schopné neutralizovať či odstrániť. Alka-Blast™ bol vedecky vyvinutý Dr. Youngom tak, aby sa systematicky sústredil na biochemické zmeny, ktoré sa odohrávajú v tele športovca počas intenzívneho cvičenia a súťaženia. Produkt je prírodný, bezpečný a neobsahuje žiadne steroidy, stimulanty či cukry (a absolútne žiadne toxické kyseliny!!!). Alka-Blast™ obsahuje klinicky testované a overené zložky povolené WADA, IOC, NCAA, NFL, MLB, NHL. Zložky Alka-Blast™ sú povolené Antidopingovou Agentúrou Spojených štátov (USADA) a sú považované za Všeobecne Bezpečné (GRAS) inštitúciou FDA.
Alka-Blast™ je zlúčenina na minerálnom základe, ktorá dodáva telu zásady potrebné na spracovanie metabolických kyselín vznikajúcich počas cvičenia.
• Podporuje Zdravú úroveň pH Tela
• Odbúrava Kyseliny Vznikajúce pri Cvičení
• Rýchlejší Čas Zotavenia sa
• Zlepšuje Výkon a Výdrž
• Znižuje Bolesť Svalov

Návod na použitie
Kapsuly: 1 kapsula Alka-Blast™ s minimom 250ml čistej vody podľa potreby
Granule: Pridajte ¼ čajovej lyžičky (1,100mg) Alka-Blast™ granúl do minimálne 250ml čistej vody alebo zeleného nápoja.


V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky alebo e-mailom. Tovar mám na sklade, prípadne dodám do 2 dní.
Tovar si však môžete objednať aj cez nasledujúce prekliky. Podrobnejšie info poskytnem osobne, telefonicky, alebo e-mailom.


Objednávka pre maloobchodného zákazníka:
Nákup bez zľavy
http://www.innerlightinc.com/SK/Family_SuperGreens.aspx?ID=267559

Registrácia stáleho zákazníka SK
Registracny poplatok 5 dolarov a zľava 15%
https://www.innerlightinc.com/SK/SignupCustomer.aspx?ID=267559

registracia IBC na SK
Registračný poplatok 30 dolárov a zľava 25%
https://www.innerlightinc.com/SK/SignupDistributor.aspx?ID=267559

registracia staleho zakaznika na CZ
https://www.innerlightinc.com/CZ/SignupCustomer.aspx?ID=267559

registracia IBC na CZ
https://www.innerlightinc.com/CZ/SignupDistributor.aspx?ID=267559

registracia IBC na USA
https://www.innerlightinc.com/SignupDistributor.aspx?ID=267559

Winalite

Winalite - Love moon liečivé aniónové vložky s preventívnym účinkom

8 unikátnych vlastností aniónových vložiek „Love Moon“:
1. pôsobia antibakteriálne
2. nedráždia pokožku
3. odstraňujú zápaly
4. zlepšujú vnútornú sekréciu
5. odstraňujú nepríjemné zápachy
6. posilňujú imunitný systém
7. pomáhajú pri únave
8. neobsahujú chemické ingrediencie

V čom sa táto spoločnosť líši od predchádzajúcich čínskych spoločností ?

Po prvé, bola tu po prvý raz použitá metóda biofotónov pre kvantovú teleportáciu aktívnych prírodných komponentov. Bol použitý dávno známy princíp jin – jang na novej, biofotónovej úrovni, kde úlohu aktivátora aniónov hrajú nohy. Aké jednoduché a geniálne! Trenie spôsobuje vírivú energiu a aktivuje holografickú projekciu duchovného tela človeka, čo následne obnovuje najprv duchovnú homeostázu a potom aj fyzickú.
Druhý efekt - na úrovni endokrinného systému:
dochádza k obnoveniu hormonálneho pozadia vaječníkov, nadobličiek a synergicky aj štítnej žľazy. To všetko pomáha obnoviť dobrú funkciu endokrinného a močovopohlavného systému nielen u žien, ale tiež u mužov a riešiť dlhoročné problémy s konečníkom (hemoroidy)

Čo v skutočnosti prebieha?
Očista vnútorného prostredia v malej panve! Okrem toho hygienické liečebno - preventívne vložky poskytujú žene ochranu pred vonkajším znečistením (napr. pri kúpaní v bazéne a takisto aj v otvorených vodách, napr. v mori, riekach a pod.) Ochrana pred znečistením je dôležitá hlavne v priebehu tehotenstva, počas menštruácie, pred a po operácii v oblasti malej panvy. Vložky nielenže absorbujú cudzorodé organizmy, ale tiež tvoria vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré hubia parazitickú mikroflóru.
Hlavné prednosti nášho výrobku sú: 100 %-ná ochrana pred infekciami – najmä po pôrode a potrate, ďalej sterilita, bezpečnosť a takisto neprítomnosť chemických a toxických látok. Vložky nemajú vedľajšie účinky, nezaťažujú srdcovocievny a tráviaci systém, bez obmedzenia sa môžu používať v priebehu tehotenstva, menštruácie a klimaktéria.
Hlavné prednosti:

* Normalizácia hormonálnych funkcií (vrátane redukcie váhy)
* Obnova telesných funkcií pri takých poruchách, ako napr. neudržanie moču v detskom a stareckom veku
* Upevnenie maternice po pôrode a pošvy v neskorom veku.
* Obnova a normalizácia menštruačného cyklu.
* Vstrebávanie zrastov, erózií, cýst a miómov
* Liečba neplodnosti
* Liečba prostaty, hemoroidov a krvácania z konečníka
* Všeobecné omladzovanie

Základné vlastnosti liečivých vložiek „Love Moon“:
Vložky dávajú pocit sucha a sviežosti, prepúšťajú vzduch a preto sa v nich ženy cítia veľmi pohodlne. Liečivé vložky „Love Moon“ sú zložené zo siedmich vrstiev:
1. Pri výrobe vrchnej vrstvy sa používa veľmi tenká bavlna, ktorá bráni kontaktu pokožky s vlhkosťou.
2. Aniónový čip. Táto vrstva pri používaní generuje kondenzované anióny, ktoré upevňujú zdravie, imunitu, odstraňujú z tela toxíny, ničia baktérie a nepríjemný zápach.
3. Vzduchopriepustná vrstva zo super tenkej bavlny.
4. Vrstva, ktorá obsahuje silne absorbujúci materiál, ktorý mení presakujúcu vlhkosť v gél a tým bráni nepríjemnému lepivému pocitu.
5. Vzduchopriepustná vrstva zo super tenkej bavlny.
6. Termostabilizujúca spodná vrstva dokáže prepúšťať vzduch, čo umožňuje vyparovaniu vlhkosti, zabezpečuje vetranie a efektívne bráni nepríjemnému pocitu mokra, ktorý vzniká medzi vložkou a telom.
7. Fixačná páska z potravinárskeho lepidla, ktorá sa dokáže prispôsobiť pohybom tela.

Love Moon - je najlepšou kamarátkou každej ženy.
V poslednej dobe po celom svete vzrastá záujem o liečebné a hygienické vlastnosti aniónov. Po mnohých rokoch dôkladného výskumu pracovníkov „Shen Zhen Winalite technology s.r.o.“ sa podarilo vyvinúť jedinečné liečivé vložky s preventívnym účinkom.
Zdokonalením bežných vložiek a vložením vysoko technologických ionizátorov , táto spoločnosť dostala národný patent na výrobu tovaru tohto druhu. Aniónový čip vo vložkách „Love Moon“ môže vytvárať až 5000 aniónov na 1 centimeter kubický, efektívne odstraňovať príčiny zápalu vaginálnej sliznice a tiež zabraňovať rozmnožovaniu baktérií spôsobujúcich rôzne zápaly.
Veľa ženských chorôb spôsobujú baktérie. Použitie vložiek „Love Moon“ umožňuje zlepšiť metabolizmus a vnútornú sekréciu, posilniť imunitu, stabilizovať tlak, ničiť baktérie, zmierniť zápal, odstrániť nepríjemný zápach a zbaviť sa únavy. Aniónové vložky „Love Moon“ sa starajú o zdravie žien a sú nenahraditeľným pomocníkom pri dodržiavaní osobnej hygieny každej ženy.

Cenník
"Love Moon" Mini sada.....20,75 EUR
* 2 balíčky denných vložiek po 10 ks
* 1 balíček nočných vložiek po 8 ks
* 1 balíčkek intímiek po 30 ks

"Love Moon" Maxi sada .......99 EUR
* 10 balíčkov denných vložiek po 10 ks
* 4 balíčky nočných vložiek po 8 ks
* 5 balíčkov intímiek po 30 ks

Denné vložky
1 balenie po 10 ks.................4,75 EUR

Nočné vložky
1 balenie po 8 ks.................4,75 EUR

Intímky
1 balenie po 30 ks.................6,50 EUR

Čo je to anión?
V obvyklých podmienkach sú molekuly atómov vzduchu neutrálne. Avšak pri ionizácii, ktorá môže prebiehať buď prostredníctvom obyčajného žiarenia, ultrafialovej radiácie, mikrovlnnej radiácie alebo prostredníctvom obyčajného blesku, molekuly vzduchu strácajú časť záporne nabitých elektrónov obiehajúcich okolo jadra, tie sa naďalej zlučujú s neutrálnymi molekulami, ktorým dávajú záporný náboj. A takéto molekuly sa nazývajú anióny. Človek, ako aj každý iný živý organizmus, nemôže žiť bez aniónov.
Anióny sú bez farby, bez zápachu a existencia záporne nabitých elektrónov na obežných dráhach im umožňuje priťahovať zo vzduchu rôzne mikročastice. Anióny tiež odstraňujú zo vzduchu prach a zabíjajú mikróby. Spojenie „anión – vzduch“ je analógiou spojenia „vitamíny – strava“. Anióny sa často nazývajú „vzdušnými vitamínmi“, „prvkom dlhovekosti“, a „čističom vzduchu“. Užitočné vlastnosti aniónov zostávali dlho nepovšimnuté. Sú veľmi dôležité pre ľudské zdravie. Nemôžeme si dovoliť ich liečivé vlastnosti prehliadať.
Takže anióny môžu akumulovať a neutralizovať prach, ničiť vírusy nabitými elektrónmi, prenikať do buniek mikróbov a ničiť ich, a tým rušiť negatívne pôsobenie na ľudské zdravie. Čím je vo vzduchu viac aniónov, tým menej je tam mikróbov (keď koncentrácia aniónov dosiahne určitú úroveň, množstvo mikróbov sa prakticky blíži k nule). Počet aniónov v jednom centimetri kubickom je nasledujúci: 40 – 50 / cm3 v mestských obytných priestoroch, 100 – 200 / cm3 v mestskom vzduchu, 700 – 1.000 / cm3 v otvorenej krajine a viacej než 5.000 / cm3 v horských údoliach a úbočiach hôr. Zdravie ľudí je priamo závislé od obsahu aniónov vo vzduchu.
Pokiaľ je vo vzduchu, ktorý prijíma ľudské telo, koncentrácia aniónov veľmi nízka, alebo naopak veľmi vysoká, človek začína kŕčovito dýchať, môže pociťovať únavu, závrate, bolesti hlavy alebo dokonca depresiu. Toto všetko je možné liečiť pod podmienkou, že obsah aniónov vo vzduchu prúdiaceho do pľúc je 1200 / cm3. Ak počet aniónov v obytnom priestore stúpne na úroveň 1500 / cm3, hneď sa budeme cítiť lepšie. Začneme pracovať s dvojnásobnou energiou a zvyšovať tým produktivitu práce.
Takže anióny sú nenahraditeľní pomocníci v upevňovaní ľudského zdravia a v predlžovaní života. Medzinárodná zdravotnícka organizácia stanovila minimálny obsah aniónov v čerstvom vzduchu na 1000 / cm3. V určitých podmienkach životného prostredia (napr. v horských oblastiach) sa môžu ľudia počas celého života vyhnúť zápalu vnútorných orgánov. Takíto ľudia obyčajne žijú dlho a sú zdraví celý život, čo je dôsledok dostatočného obsahu aniónov vo vzduchu.

Tampóny - šokujúca pravda !
(HPV, rakovina krčka...) alebo keď bielosť a žiarivosť neznamená zdravie, a čistota nie je pol života..
Rapídne stúpajúci výskyt HPV, rakoviny krčka maternice a mnohých iných ochorení ženského ústrojenstva, kvôli ktorým od žien a žiaľ čoraz častejšie aj od mladých dievčat dostávame množstvo emailov, nás vedie k napísaniu tohto stručného materiálu, ktorý stojí za zváženie.
Ešte predtým, než sa začítate do riadkov o tajomstvách tampónov, ktoré sú pred vami starostlivo ukrývané, vyzývame všetky dievčatá a ženy, ktoré prídu do styku s týmto článkom, aby o ňom informovali všetky svoje známe, vrátane matiek, dcér, spolužiačok a pod. Samozrejme, výzva smeruje aj k manželom či partnerom, ktorých ženy alebo partnerky často, avšak v tichosti a potajme, trpia zdravotnými problémami, ku ktorým do značnej miery prispeli aj konvenčné hygienické produkty. Chlapi, ak ste ale skutočnými chlapmi, a ak Vám na svojich drahých polovičkách záleží, dokážete im to aj týmto spôsobom a bez meškania ich o danom probléme upovedomíte.
Myšlienka, že ženy nevedome vsúvajú potenciálne rakovinový materiál priamo do svojho tela, je smutná, obzvlášť, keď takéto počínanie dokázateľne zvyšuje riziko HPV, rakoviny krčku maternice, rakoviny samotnej maternice, vaječníkov a iných s tým súvisiacich ochorení.
Okrem mnohých iných dôvodov, prečo je používanie tampónov a vložiek (ale aj jednorazových plienok u detí !) zdraviu nebezpečné, hlavnými sú:
1) syntetický materiál je natoľko vstrebávajúcim telesné tekutiny, že vytvára výborné podmienky pre takzvaný Syndróm toxického šoku (TSS - Toxic Shock Syndrome), čo je nebezpečné hlavne pre mladé dievčatá, u ktorých sa nestihli vytvoriť potrebné obranné protilátky voči tomuto syndrómu,
2) z chlóru, ktorý sa používa na bielenie tampónov, vložiek (plienok atď.), sa uvoľňuje dioxín, známa karcinogénna látka, priamo do prostredia pošvy a maternice. Nehovoriac o tom že pozostatky chlóru pôsobia rovnako dráždivo a vysušujú.

Oba problémy sú známe už prinajmenej od roku 1980, kedy kvôli tampónom Procter & Gamble zomrelo najmenej 38 žien (nevie sa, koľko je nezaznamenaných prípadov). Po tomto škandále boli tampóny s názvom Rely stiahnuté z trhu a ženám bolo doporučené používať tampóny s čo najmenšou možnou vstrebateľnosťou. Momentálny ročný výskyt úmrtí na TSS sa znížil, avšak je to s najväčšou pravdepodobnosťou preto, lebo úrady pre kontrolu chorôb prestali prípady TSS sledovať. Právnik Tom Riley, ktorý sa najviac zaoberá prípadmi TSS a zastupuje obete poškodené TSS a pozostalých pacientov zomrelých priamo na TSS tvrdí, že prestala existovať oznamovacia povinnosť lekárov, ktorých pacientky boli syndrómom postihnuté a oznamovanie sa stalo dobrovoľným. Túto benevolentnosť si vynútili korporácie, ktorým hrozil znížený dopyt po ich hygienických produktoch v dôsledku preukázateľného negatívneho vplyvu na zdravie. Aj keď úrady prípady TSS aktívne viac nemonitorujú, oni sami odhadujú, že len v USA trpí na vážne následky TSS ročne asi 1300 žien, z čoho asi 5% následkom nakoniec podľahne. V krátkosti, Syndróm toxického šoku stále jestvuje a darí sa mu. S rovnakou istotou, ako tou, že slnko znovu svitne zajtra ráno na východe, sa u každej ženy do väčšej či menšej miery objavujú toxické symptómy používania tampónov. To, že na ne žena priamo neumrie, alebo momentálne nemá žiadne vážne príznaky, neznamená, že syndrómom do istej miery netrpí. Vonkajšie prejavy toxicity sú totiž bádať až v pokročilých štádiách. Samozrejme, (pseudo) testy v reklamách presviedčajú dievčatá a ženy o bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti tampónov a vložiek.
Máloktoré dievča a žena však vie, že tieto testy sú vykonávané alebo platené samotnými výrobcami produktov a pravé a nezávislé testy sa nepublikujú z dôvodu komerčnej cenzúry. Jediná a asi aj posledná štúdia doktorov Philipa Tierna a Brucea Hanna z roku 1999 jasne poukázala na to, že tampóny vyrobené zo syntetických látok (kombinácia plastov a iných materiálov, ako napríklad tzv. rayon, slov. umelý hodváb)) podporujú produkciu TSS vďaka vytváraniu podmienok pre istý typ baktérií, zatiaľ čo 100% bavlnené tampóny TSS nepodporujú. Dokázali tiež, že syntetické tampóny nasávajú omnoho väčšie množstvo vody zo sliznice, zanechávajúc na sliznici zvyšky koncentrovaných bielkovín, ktoré sú využívané stafilokokovými baktériami na výrobu toxínov (dôvod častých výtokov). Je logické a nie ťažké pochopiť, že tampóny majú vysokú vstrebateľnosť. Nasávajú nielen krv, ale aj dôležitú sliznicovú sekréciu, čím sliznica ostáva vysušená a dochádza k tvoreniu malých vredov. Bezpochyby najviac trpí krček maternice. Spomínaný syndróm však nie je jediným problémom. Málokto má poňatia, čo všetko tampóny a hygienické vložky obsahujú, keďže výrobcovia nie sú povinní tieto informácie uvádzať a z logických dôvodov ani neuvádzajú.
Najznámejšou nebezpečnou látkou v tampónoch je dioxín, ktorý je vedľajším produktom, vznikajúcim pri bielení tampónov a vložiek chlórom, ktorým bielia takmer všetky masoví výrobcovia. Opakované vystavovanie sa dioxínu podstatne zvyšuje riziko rakoviny a vedie aj k mnohým nerakovinovým ochoreniam, vrátane hormonálnej nerovnováhy, supresie imunitných buniek, vývojových porúch, poškodenia reproduktívnych orgánov vo všeobecnosti (neplodnosť), spontánnych potratov, poškodenia plodu a pod. Dioxin má schopnosť zhromažďovať sa v tele ženy, a to najmä v tukoch a materskom mlieku. Neexistuje žiadna logická potreba bielenia hygienických produktov. Existujú len dôvody komerčné, estetické a reklamné, za čo ženy (vrátane vyvíjajúcich sa plodov a kojencov) platia svojím zdravím.
Kniha Rakovina - prečo stále umierame bez spoznania pravdy píše o dioxíne nasledovné:
"Dioxín je potenciálne karcinogénny vedľajší produkt, ktorý je výsledkom procesu na zvýšenie úrovne penivosti v čistiacich prostriedkoch, ako sú napr. šampóny, zubné pasty atď., a na vybielenie papiera v papierňach. Kontajnéry ošetrené dioxínom (a niektoré plastové fľaše) niekedy prenesú dioxín do samotných výrobkov. Bolo preukázané, že karcinogénnosť dioxínu je až 500 000-krát vyššia ako karcinogennosť DDT (syntetický pesticíd)"; "...neskutočne škodlivá zložka 1,4-dioxan bol jednou z hlavných zložiek chemického defoliantu Agent Orange, ktorý sa vo veľkej miere používal počas vojny vo Vietname na odstránenie plátených striešok v džungli, aby bolo možné odhaliť nepriateľov. 1,4-dioxan je hormonálny narušiteľ, o ktorom sa verí, že je hlavným prvkom, ktorý bol preukázaný, že sa nachádza v oblasti výskytu rakoviny, ktorú mal vietnamský vojenský personál po vojne. Je to takisto aj napodobenina estrogénu, o ktorom sa vie, že pri prevahe nad progesterónom zvyšuje pravdepodobnosť rakoviny pŕs a endometriálnej rakoviny, ochorení súvisiacich so stresom a znižuje počet spermií."; "...Dr. Samuel Epstein upozorňuje: "Najlepší spôsob ako sa ochrániť je spoznať komponenty, ktoré sú najpravdepodobnejšie kontaminované 1,4-dioxanom. Tieto zahŕňajú komponenty so slovíčkom s predponou alebo slabikou PEG (PEG-7, PEG-8, PEG-120), ďalej polyetylén, polyetylénglykol, polyoxyetylén, atď. (ako napr. v sodium laureth sulfáte), alebo oxynol. Aj polysorbát 60 a aj polysorbát 80 môžu byť takisto kontaminované 1,4-dioxanom.

Epstein, Samuel, Safe Shopper's Bible, p. 342
Epstein, Samuel, Safe Shopper's Bible /Biblia bezpečného nakupujúceho/, str. 190-191

Iné problémy tampónov a vložiek
- vstrebávanie vody a dôležitej sekrécie zo sliznice pošvy spôsobujúce suchosť sliznice
- narušená pH rovnováha
- mikrobakteriálna nerovnováha
- pozostatky pesticídov v nebio (nie "bio") bavlne

Okrem týchto dôležitých vplyvov na sliznicu pošvy ďalším významným faktom je dráždivý vplyv ostrých syntetických vlákien uvoľňujúcich sa z tampónov a vložiek, ktoré sa zachytávajú na stenách sliznice,vyvolávajú neustále dráždenie, zápaly, odlupovanie pošvovej sliznice a ešte viac podporujú vznik syndrómu toxického šoku. O uvoľňovaní sa týchto vlákien sa môžte presvedčiť jednoducho - do pohára s vodou namočte tampón alebo hygienickú vložku a za nejakú chvíľu to (tampón namočený vo vode) pozorujte proti svetlu. Uvidíte odstávajúce lesklé vlákna, pričom niektoré budú z produktu uvoľnené

Aké sú možnosti?
Ide o vaše zdravie. Neostaňte k problému ľahostajnými a začnite sa ním aktívne zaoberať a veci ohľadom tampónov a vložiek skúmať a diskutovať o nich. Existuje mnoho prostrediu a hlavne telu viac priateľnejších protuktov na trhu ako len masovo propagované produkty ktoré roky používate. Vyhľadávajte vložky a tampóny (tie len ak ich nevyhnutne potrebujete) zo 100% vlny, a ak možno, z biovlny. Mali by ste ich nájst v bio-obchodoch.

Záver
Syntetické tampóny a hygienické vložky negatívne vplývajú na zdravie ženských orgánov, ako aj na celkové zdravie ženy, ba dokonca aj na zdravie a vývoj plodu a neskôr na kojené bábätko. Okrem zvýšeného rizika rakovín krčku maternice, samotnej maternice a vaječníkov, k ďalším častým problémom patria HPV, pomočovanie a únik stolice (hlavne z dôvodu toxického zaťaženia močového a zvieracieho svalstva), bolestivý pohlavný styk (hlavne z dôvodu dehydrovania a častých zápalov sliznice pošvy), hormonálna nerovnováha, neplodnosť, poruchy imunity, PMS, infekcie močových ciest a iné zdravotné problémy. Problémom výrazne priťažuje aj používanie hormonálnej antikoncepcie. Kampaň vrelo odporúča dievčatám a ženám rozumne zvážiť alternatívy používania tampónov a hygienických vložiek a zameniť ich za zdraviu neškodlivé (čo je omnoho podstatnejšie ako ekologický dôvod) a ekologicky nezávadné produkty.
To platí dvojnásobne ak už žena/dievča trpí zápalmi pošvy, výtokmi, kandidiázou, HPV, prekanceróznymi a rakovinovými ochoreniami a inými problémami týkajúcimi sa ženského ustrojenstva.

Zdroje
Archer, JC and others, Dioxin and Furan Levels Found in Tampons, 2005, Journal of Women's Health , Volume 14, pages 311-315.


Liečivé produkty Dr. Nona

V dnešnom svete nás silne spútavajú stresy, nekvalitná strava, znečistená voda, smog. To je skutočnosť. Sme plne zodpovední za svoj život, život našich detí. Za život na Zemi. Kto a čím nám dnes môže pomôcť? Odpoveď je jednoznačná – Človek sám a Matka príroda tým, čo mu môže poskytnúť.


MŔTVE MORE – ZDROJ ZDRAVIA A NÁŠ LEKÁR

Mŕtve more – unikátne, bezodtokové slané jazero – sa nachádza na najnižšie položenom mieste na Zemi, na izraelsko-jordánskom pomedzí. Do mora ústi jediná rieka – rieka Jordán. Vek Mŕtveho mora sa odhaduje na viac ako 15000 rokov. Unikátnosť Mŕtveho mora nespočíva len v jeho geografickej polohe. Je to oblasť s vysokou slnečnou aktivitou, malým množstvom zrážok, s minimálnym množstvom ostrého ultrafialového žiarenia, priemernou ročnou teplotou 22 – 24 stupňou C, suchým vzduchom, nasýteným jódom, brómom, a inými užitočnými prvkami.
Najunikátnejšia je však voda z Mŕtveho mora, ktorá je vysoko koncentrovaným roztokom najužitočnejších solí a mikroprvkov. Vo vode Mŕtveho mora je rozpustených asi 50 miliárd ton 21 druhov minerálov.
Božská Kleopatra, egyptská kráľovná, používala minerály vody Mŕtveho mora k ozdravným a kozmetickým účelom.
Rímania stavali vodoliečebne, kde používali jednak vodu Mŕtveho mora a jednak minerálne bohatstvo tejto oblasti.
V Biblii je Mŕtve more nazývané ako more Arava alebo Východné more a hovorí sa tam i o jeho liečivej sile.
Tiež súčasná doba zaznamenala unikátnosť Mŕtveho mora a v roku 1967 sa začali využívať jeho liečivé účinky a taktiež sa začal oficiálny vedecký výskum tejto oblasti.
Ílové soľné bahná Mŕtveho mora, ktoré, čo do štruktúry a terapeutickej aktivity, na svete nemajú obdoby, spolu s kúpeľmi v Mŕtvom mori zabezpečia vynikajúci účinok pri prevencii a liečení mnohých kožných ochorení, rôznych zápalov, infekčných ochorení, ochorení orgánov pohybovej sústavy, pľúcnych ochorení, gynekologických ťažkostí a ďalších zdravotných problémov.
Izraelský profesor M. Cundak konštatoval, že v bahne Mŕtveho mora je obsiahnuté veľké množstvo peptidov, ktoré účinkujú rovnako ako estrogény, t.j. ženské pohlavné orgány.
Vďaka svojej vysokej koncentrácii a unikátnemu zloženiu solí, voda Mŕtveho mora vykazuje bakteriostatický a dezinfekčný účinok, ale taktiež blahodárne pôsobí na pokožku a sliznicu, a tým posilňuje mikrocirkuláciu krvi a lymfy. Okrem toho normalizuje procesy látkovej výmeny a zvyšuje celkovú imunitu organizmu.
Nie každý môže absolvovať pobyt v izraelských kúpeľoch pri Mŕtvom mori. Preto prichádzajú na pomoc produkty Dr. NONA, ktoré Vám umožňujú vymodelovať si hojivý účinok Mŕtveho mora doma a naviac tento posilniť ďalšími hojivými prírodnými látkami.
Jednou z najväčších zvláštností, ktoré dáva produktom Dr. NONA ich účinnosť a unikátnosť, je využitie biohmoty archebaktérií Mŕtveho mora, ktorých štrukturálne fragmenty sú nevyčerpateľným zdrojom biologických látok a energie. Tým je daná možnosť predĺženia existencie živej bunky a organizmu ako celku.
Spojenie vody a bahna Mŕtveho mora s hojivými aromaterapeutickými olejmi a fytoterapeutickými látkami liečivých bylín pripisuje Dr. NONA zaslúžené uznania na svetových trhoch s kozmetikou a biologicky aktívnymi doplnkami stravy.
Soli do kúpeľa Dr. Nona – obsahujú mikroprvky, nevyhnutné pre život, ktoré sú nám v bežnom živote nedostupné. Dávajú unikátnu možnosť vyskúšať kúzlo účinku hojivej vody Mŕtveho mora...., a to vo vlastnej vani – na celkové ukľudnenie nervového systému, na odstránenie duševného i fyzického preťaženia, na zvýšenie životného tonusu a rovnako na zmiernenie bolesti orgánov pohybového ústrojenstva.
Tieto soli vynikajú vzácnymi vlastnosťami, ktoré aktivujú celý organizmus.

  • všetky mikroprvky sú v pevnom spojení s ostatnými súčasťami v bioorganominerálnom komplexe (know-how spoločnosti Dr. Nona International Ltd.),
  • veľmi dobre sa vstrebávajú – rýchlo sa dostávajú do celého organizmu a blahodárne naň pôsobia,
  • majú hojivý účinok na organizmus jemne – pôsobia prchavými látkami aromatických olejov,
  • účinnosť prvkov, obsiahnutých v soliach predstavuje 75 – 98%,
  • všetky soli sú ekologicky čisté, neobsahujú konzervačné látky ani chemické prísady,
  • bunky organizmu sa čistia, obnovujú, stávajú sa viac odolnými voči škodlivým vplyvom obklopujúceho prostredia, v bunkách sa zhromažďuje veľa pozitívnej energie – prebúdzajú náš organizmus,
  • zvyšujú celkovú imunitu organizmu,
  • soli nevykazujú žiadne vedľajšie účinky.

Soli do kúpeľa Dr. NONA je možné používať formou najrôznejších procedúr. Produkt je možno skladovať po dobu troch rokov (najlepšie v chladnej a tmavej miestnosti), pričom budú zachované všetky úžitkové vlastnosti produktu.
Izraelská firma Dr. NONA International Ltd. je tiež výrobcom ďalších unikátnych produktov (hojivej kozmetiky a biologicky aktívnych potravinových doplnkov), určených predovšetkým na prevenciu a podporu liečby kožných ochorení (lupienka, ekzém, plešina, akné, vyrážky...atď.), ochorení dýchacích orgánov, tráviaceho traktu, ústnej dutiny, močového a pohlavného systému, ORL, ochorení z nachladenia, ochorení orgánov látkovej výmeny (cukrovka...atď.), cievnych, očných a onkologických ochorení. Produkty pomáhajú pri gynekologických tažkostiach a tažkostiach nervového systému. Pri zdravom organizme sú účinky produktu preventívne a omladzujúce.
Základ všetkých produktov Dr. NONA je bioorganominerálny komplex, ktorý obsahuje soli a minerálne vody Mŕtveho mora a vysokokvalitné francúzske aromatické oleje a tiež ekologicky čisté rastlinné výťažky, ktoré sú bohaté na biologicky aktívne látky.
Všetky produkty sú prírodné antioxidanty, antidepresíva, či imunomodulátory. Výrobky pomáhajú odstrániť príčinu ochorenia. Základom ich účinnosti je mobilizácia prirodzených rezerv, ktoré sú vlastné každému živému organizmu.
Ak chceme prinášať ľuďom zdravie, duševnú pohodu a radosť zo života, nie je vhodné zaťažiť ich preplnený denný program zložitými procedúrami. Preto Dr, Nona Kuchina vložila výsledky svojej práce do produktov bežného denného užívania, ktoré neovplyvnia denný režim a sú v v každej domácnosti vždy po ruke. Ak aj použijete produkty Dr. Nona, určené napríklad len na vonkajšie použitie, pomáhajú zdraviu celého tela.

Na stiahnutie

Kniha Dr. Nona
Gonseen čaj
Soli
Zelena kniha - Živá síla Mrtvého moře